Monday, October 15, 2012

2 + blabla = minu hetke elu siin

Tere! Nüüdseks olen alustanud postitust juba 150 korda. Iga kord tuleb midagi vahele.. Ja aeg läheb i´ka niii ruttu. Põhjus miks mul preagu aega on, on see, et olen poolhaige ning ei saa minna touwtrekkenisse. Tänane põnev päevaplaan? magamine ja magamine. Tulin koolist koju voodisse ning kolm inimest käisid mind äratamas õhtusöögiks. Pärast blogi kirjutamist lähen tagasi magama.

Asi mida ma pean esimese asjana ära mainima on see, et kas sa teadsid, et hollandis ei saa ennem kooli lõpetada, kui noor pole teinud 25 tundi vabatahtlikku tööd. Kas pole mitte ülilahe ja kasulik? Mulle nii meeldib see reegel.

Kolapäeval alustasin tantsimist lõpuks! Stiiliks on streetdance hip-hopi moodi. Emailis öeldi mull natuke vale aeg ning alustasin seal tantsimist alla 10-aastastega. Ma suht sakkisin :D Lõpuks tansin ikka endast nautke noorematega - enamus on 15, aga pole hullu. Mulle ikkagi meeldib seal. Ei jõua jäärgmist ära oodata. Nad ütlesid, et ma olen hea (esimese korra kohta). Loodan, et olen ka hea edasipidi.

Ja teate mis? Ma olen siin ülnud juba üle kahe kuu!!! Aeg läheb nii ruttu! Kuskil 9 kuud on alles jäänud. Nagu ma enne lahkumist ütlesin, siis ma tulen tagasi kiiremini, kui me kõik arvata oskaksime.. 

Reedel käisin siukses huvitavas kohas nagu Grytsje (14) vanused noored said kokku (alla 15 noore oli seal) ning mängisid mängu ja lugesid piiblit(!!!). Ja lihtsalt olid. See toimub iga kahe nädala tagant umbes. Inimesed siin Friisimaal on päris usklikud. See pole nii ilmene, aga väga paljud inimesed on selle teemaga seotud.

Pühapäeval oli suur pidu minu host-vanematel. Nad on olnud abialus 25 aastat. Ja oiioii kui palju rahvast oli peol. Ma kujutasin seda ette natuke teistmoodi, aga pidu oli põhimõtteliselt oli asi nii, et inimesed tulid kohale (nad pidid järjekorras seisma, et õnnitleda, nii palju oli neid :D ), joodi kohvi, siis oli kõnede aeg ning siis sööödi ja oligi asi läbi. Isegi muusikat ei olnud seal. Ausalt öeldes see oli minu jaoks igav, aga vanematele inimestele meeldib ju lobiseda. Nägin seal ka oma tugiisikut. Nädala pärast on meil ametlik kohtumine. Väga meeldiv vanem naisterahvas. Sain teada, et ma olen ainuke Hollandis, kes elab kaks-keelses keskkonnas - hollandi ja friisi keel. Koos minuga kokku on Friisimaal 4 noort, kui minu pere on ainuke Friisi keelega. Ainulaadne võimalus! :) Lisaks sellele sain teada, et see on normaalne, et ma veel ei räägi keelt. Reaalselt kudrutama peaksin hakkama uuel aastal. Ise arvan, et ma veel saan liiga vähe ka keelest aru, aga vaheajal üritan tõsiselt end ette võtta.

Sellel nädalavahetus on mul veel plaanis minna Groningeni. Suurim linn Põhja-Hollandis. Seal elab teine vahetusõpilane Eestist ning üleüldse tuleb seal meil kokkutulek vahetusõpilastega Eestist, kes on siin Hollandis. Kokku on meid neli. Ma nii ootan seda - eestlastega aja veetmine. Saan oma muresid ja kogemusi jagada nendega, kes mõistavad mind kõige paremini preagu. Ja muidugi keel. Mul on endiselt komme öelda vahepeal oma jutu sisse eesti keelseid sõnu.. Liskaks on mul endiselt sama vana probleem sellega, et ma olen liiga palju oma ette.

Järmine nädal on ka minu vaheaeg siin. Lõpuks!!!! Ei jõua ära oodata, nii räigelt vaja seda. Kõik kes teavad mind vähegi, siis need teavad, et kool pole kohe üldse minu jaoks. Lisaks olen teinud ka juba kaks kontrolltööd - inglise keel ja matemaatika. Mõlemas põrusin (hinnet veel ei tea, aga ma olen selles kindel). Tesied on teinud palju rohkem töid, aga ma ei saa veel teha kaasa igal pool. Inglise keeles tegin alla poole töö ainult, sest üle poole töö oli ainult hollandi keeles ja tõlkimine inglise keelde. Ainult kaks ülessannet oli reeglitte kontroll. Ega ma väga palju ei osanud. Arvan, et saan ühe, heal juhul kahe. Tuletan meelde, et siin on 10 palli süsteem. Matemaatikas tegin lõpuni 6st ülessandest 2. MATEMAATIKAS! Mu tugevaim külg. Shame on me! Shame! Väga piinlik lugu, aga mis seal ikka. Järgmine kord üritan paremini hakkama saada.


Ohh, ma ei jõua enam. Silmad väsinud. Natuke veel und, siis tuleb ka tervis. Ning ühte asja ütlen, ilm sakib siin 160-ga. Tegelt ka. Täna hommikul läksin kooli ja hakkas sadama, kooli jõudsin, siis sai vihm otsa ning päike tulin ja päike oli seni kuni hakkasin koju tagasi väntama ja loomulikult ratta selga istudes hakkab jälle sadama. Ja mida kõike siis taevast alla ei tulnud ning kui koju jõudsin, siis vihm sai taas otsa. Ja ärgem unustagem tuuult. Aga tänu sellele musklid kasvavad jalal aga kõht vaikselt kasvab - ma pakun, et võileivadest. Üks kord sooja sööki saada päevas on ikka halb asi. Muidu kaal on üsna sama.

PS! Sain ka juba oma esimese paki Eestist koos oma padja ja kommidega + kõige muuga. Pärast koolivaheaega olen raudelt võtnud juurde mõne kilo ning arvake ära miks? EESTI KOMMIDE PÄRAST, tänud emme :D Tegelt on nii hea maiustada ENDA lemmikuid. Peaks piiri pidama, aga ei tule välja see üldse. Hetkel on ka Iirise kommid siin kõrval ja pugin. Nommnomm

Hahaha, ütlen, et on lõpp ning siis tuleb veel kaks lõpiku teksti!

Piltidega ma tõesti ei jõua preagu tegeleda. Üritan ehk homme.

Olge tublid ja igatsen teid kõiki! Iga sekund, iga minut, iga tund, iga päev. Igatsus on üks kõige ebameeldivamaid tundeid, kuid ma pean õppima selllega elama, sest kui Eestisse tagasi tulen jään Hollandid igatsema ja siin olles tahan Eestit niii väga. Nõiaring :D Muide, mõni aeg tagasi nägin und kohukestest. Eestis olles ei olnud neist sooja ega külma nendest aga nüüd näen lausa und.

1 comment:

 1. Hello!
  After visiting your blog, I invite you to join us in the "International Directory Blogspot".
  "International Directory Blogspot" It's 159 Countries and 5920 Websites !
  Missing yours join us
  If you join us and follow our blog, you will have many more visitors.
  It's very simple, you just have to follow our blog, enter your Country and your blog url in a comment, and you will be automatically integrate into the Country list.
  We are fortunate to be on the Blogspot platform that offers the opportunity to speak to the world and to share different passions, fashion, paintings, art works, photos, poems.
  So you will be able to find in different countries other people with passions similar to your ones.
  I think this community could also interest you.
  We ask you to follow the blog "Directory" because it will give you twice as many possibilities of visits to your blog!
  Thank you for your understanding.
  Please follow our blog, it will be very appreciate.
  I wish you a great day, with the hope that you will follow our blog "Directory".
  After your approval to join us, you will receive your badge
  We ask that you follow our blog and place a badge of your choice on your blog, in order to introduce the "directory" to your friends.
  Regards
  Chris
  I follow your blog, I hope it will please you
  To find out more about us, click on the link below:
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/

  ReplyDelete