Osalustasu

Hollandisse minemiseks oleks mul vaja kokku koguda 5350 eurot. Olen otsustanud selle raha ise kokkusaada sponsorite abiga ning seda teed proovivad enamus vahetusõpilaseks minevad noored. Kui tunned, et soovid ka minu sponsoriks hakata, siis võta minuga julgelt ühendust! :) YFU on tulumaksusoodustusega MTÜ nimekirjas, seega mind toetades ei pea maksma tulumaksu.

Lisaks sain YFU poolt 1000 eurose stipendiumi. Konkurents oli kõva ning ma olen nii uhke, et ka MINA sain selle. 

OSALUSTASU SISALDAB:
 - Sõit vastuvõtvale maale ja tagasi
 - Tõhus tervise- ja vastutuskindlustus
 - Koht kohalikus keskkoolis
 - Vahetusperekond
 - YFU üritused Eestis ja vastuvõtval maal
 - Nõustajad ja tugi vastuvõtval maal
 - Aastane vahetusprogramm Euroopas sisaldab ka   4-päevast vahetusaasta seminari suvel Saksamaal.
 - Valimispäev
 - Stipendiumi-intervjuu
 - Sponsorkoolitus
 - Infotund - toimub iga maa kohta eraldi. Endised vahetusõpilased jagavad infotunnil oma kogemusi ja muljeid antud maa kohta. Sageli aitavad just need kohtumised taotlejatel lõplikku otsust langetada, kuhu maale nad minna soovivad.
 - Eelorientatsioon - toimub umbes kuu aega enne vahetusaastale minekut. Eelorientatsioon on paaripäevane vahetusaasta-eelne koolitus, kus räägitakse praktilistest asjadest (viisad, kindlustustingimused, YFU reeglid, mida kaasa võtta, jne)
- Sügisene ja kevadine kokkusaamine lapsevanematele ehk orientatsioon programmis osalejate lapsevanematele vahetusaasta alguses ja lõpus.
 - Järelorientatsioon - tagasiside vahetusaastast.

YFU üritused vastuvõtval maal:
 - Aasta alguse seminar
 - Keskaasta seminar
 - Aasta lõpu seminar
 - Regulaarne kontakt nõustajatega
 - YES seminar - on iga-aastane seminar, mis lõpetab YFU programmis osalevate õpilaste vahetusaasta. Seminar toimub Saksamaal ja osaleda saavad ainult Euroopa riikides vahetusaastal olnud õpilased. 
  •